OK
شرکت زغال سنگ البرز شرقی


فروش آرک تونلی


مقوله نگهداری تونل‌ها در محاسبات فنی و اقتصادی و همچنین مدیریت نگهداری و حوادث در تونل‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. بسته به نوع و جنس سازندهایی که تونل در آن‌ها حفر می‌شود و همچنین کاربرد و عمر تونل روش‌ها و تجهیزات متفاوتی بدین منظور استفاده می‌شود. مثلاً نگهداری تونل‌های انتقال موقت آب با نگهداری تونل‌های معدنی و حفظ نگهداری تونل‌های معدنی از ریزش با تونل‌های جاده‌ای تفاوت بسیاری دارد. برای نگهداری بعضی تونل‌ها قالب‌بندی و بتون‌ریزی لازم است و بعضی تونل ممکن است بدون نگهداری هم پایدار بماند

در تونل‌های معادن زیرزمینی زغال‌سنگ روش مرسوم و مورد تأیید، استفاده از آرک‌های تونلی است. آرک‌های تونلی در ابعاد مختلف تولید می‌شوند که هر یک کاربرد و کارایی خاص خود را دارد. ازجمله ابعاد مرسوم در تونل‌های معادن کشور، ابعاد موسوم به 2/7، 2/9 و 2/11 هستند.

در سالیان اخیر شرکت ذوب‌آهن اصفهان اقدام به تولید پروفایل مخصوص تولید آرک نموده است که در همین راستا شرکت زغال‌سنگ البرز شرقی با هدف تأمین نیاز معادن خود و معادن منطقه، اقدام به تجهیز کارگاه خم آرک نموده است. این شرکت هم‌اکنون توان تولید انواع آرک در ابعاد یادشده را دارد و آمادگی فروش محصولات به معدن کاران است.