OK
شرکت زغال سنگ البرز شرقی

مدير عامل البرز شرقي در تشريح اهداف وبرنامه‌هاي خود اعلام کرد:

تلاش کنيم دوباره اسم البرز شرقي به جايگاه واقعي خود برگردد

سخني چند با مدير عامل شرکت

تلاش کنيم دوباره اسم البرز شرقي به جايگاه واقعي خود برگردد

در ابتدا خودرا معرفي  نموده، تحصيلات و سوابق اجرايي خود را شرح دهيد ؟

در سال 56 پس از اخذ ديپلم در امتحان اعزام به خارج شرکت کردم و با نمره بالا قبول شده، به آمريکا رفتم . از ابتدا وارد انجمن اسلامي دانشجويان شدم، در زمان انقلاب واحدهاي درسي را حذف کرده و به ايران مراجعت نمودم  تا شهريور 58 در ايران بودم سپس براي ادامه تحصيل به آمريکا رفته وليسانس خود را در رشته الکترونيک گرفتم .پس از آن به وطن بازگشته و در سپاه مشغول به خدمت رساني شدم. در همان زمان جهت شرکت در يک دوره آموزشي به همراه گروهي براي مدت يک سال به خارج از کشور عزيمت کرده و تحصيلاتم را در رشته کارشناسي ارشد هوا فضا ادامه دادم، در سال 70 براي کانديدا شدن در مجلس شوراي اسلامي از سپاه بيرون آمدم و با توجه به تاخير در اقدام کانديداتوري موفق به اين امر نشده و در سمت مشاور استاندار در شهرکرد مشغول به خدمت شدم. پس از آن در سال 73 الي 76 در سمت مدير عاملي شرکت توسعه وصادرات استان چهارمحال و بختياري زير نظر استانداري انجام وظيفه نمودم. در سال 76 مدير شرکت بهمن جنوب در اصفهان شده و يکسال هم مدير بازرگاني شرکت تکسرام بودم .

ورود شما به شرکت ذوب آهن در چه سالي بود؟ و چه سمتهايي داشتيد؟

اول مرداد سال 79 وارد ذوب آهن اصفهان شدم. در ابتدا به مدت يکسال به صورت مامور مديرعامل باشگاه سپاهان بودم . تا سال 88 در ذوب آهن سمت‌هاي مختلفي داشتم در اين سال به سمت مديرHSE  منصوب شدم و به مدت 3 سال در اين بخش فعاليت داشتم از سال 91 تا پايان سال93 مدير توسعه و تکامل منطقه‌اي شدم، به پيشنهاد اينجانب شهرداري ذوب آهن تاسيس گرديد و به عنوان اولين شهردار ذوب آهن منصوب شدم، در سوم اسفند 94 بازنشسته شدم و همزمان حکم مديريت عاملي شرکت معادن زغالسنگ البرز شرقي از طرف آقاي مهندس صادقي براي اينجانب صادر گرديد .

شما در بدو ورود شرکت را چگونه ارزيابي کرديد؟

 اين شرکت داراي پتانسيل‌هاي بسيار قوي بوده  و نياز به تلاشي مضاعف دارد تا به اوج برسيم البته من آينده بسيار خوبي براي اين شرکت متصورم و بايد همه تلاش کنيم تا دوباره البرز شرقي را به جايگاه واقعي خود در استان‌هاي سمنان وگلستان برگردانيم .

برنامه‌ها و اهداف آينده خود را در به ترتيب اولويت بيان کنيد؟

مسائل قابل پيگري وجود دارد مانند املاک موجود در دامغان، معدن شن و ماسه، چاه‌هاي آب و...  که اول بايد پيگيري شود، سپس براي آنها تصميم گيري نمود. در قدم بعد معدن رضي که به دلايلي بسته شده بايد مجدد راه اندازي شود زيرا با راه اندازي آن مي‌توان حدودا ماهي 3 الي 4 هزار تن زغال با کيفيت بالا استخراج کرد و با زغال تخت که پلاستومتري پايين‌تري دارد ترکيب نمود تا به کيفيت مطلوبي برسيم. برنامه بعد در راستاي بالا بردن کيفيت زغال معدن طزره است در حال حاضر اقدامات خوبي جهت کاهش خاکستر انجام شده که جاي تقدير دارد. پس از اقدامات فوق نوبت به معدن وطن مي رسد که پروانه بهره‌برداري آن گرفته شده و بايد کارهاي زير ساختي آن انجام شود. مرحله بعد کارخانه زغالشويي مي‌باشد که اين کارخانه فرسوده شده است. اقدام اوليه بهينه سازي کارخانه موجود مي‌باشد در مرحله بعد خريد کارخانه زغال شويي است که مذاکراتي با شرکت‌هاي خارجي انجام شده و به توافقاتي رسيده‌ايم که انشا ا... در آينده نزديک پيگيري‌هاي نهايي آن انجام مي‌شود .

همچنين نصب وراه اندازي يک کارخانه زغالشويي عظيم بصورت BOT در دست اقدام مي باشد. انشا ا...  با تلاش و کار بيشتر در آينده معادن خود را ارتقاء داده و با نصب کارخانه جديد زغال شويي توليد بهتري خواهيم داشت. يکي از مهمترين برنامه هاي آتي، تاسيس شرکت هاي اقماري با فعاليت هاي متنوع مي باشد که ضمن ايجاد اشتغال، شرکت را از تک محصولي بودن خارج خواهد ساخت. در نهايت،هر چه بتوانيم با تلاش و همکاري رونق بيشتري به سيستم بدهيم يقيناً نتيجه‌اش رفاه هر چه بيشتر پرسنل شرکت خواهد بود .

انتظارات و توقعات شما از پرسنل و مديران شرکت؟

 ما بايد فکر کنيم که اين شرکت تازه تاسيس است و صددرصد سهام شرکت براي پرسنل مي‌باشد. در مرحله بعد مي­بايست از نظر سخت افزاري و نرم افزاري دوباره برنامه ريزي دقيقي انجام شود و با يک برنامه جديد و نو پيش برويم. پرسنل ما بايد بدانند مقام و جايگاه آنها چقدر ارزشمند است همانطوري که پيامبر عظيم الشأن ما به دست دو نفر بوسه زدند اول حضرت فاطمه زهرا(س) و دوم کارگر و اگر ما به اين تفکر برسيم انشاا...تا دو سال آينده مطمئناً حرفي براي گفتن در دو استان سمنان و گلستان خواهيم داشت. در پايان از همکاران خدوم و زحمت کش اين شرکت خواستارم که با پشتکار بيشتر به کار بپردازيد و از شايعه پراکني دوري کنند و اميد به آن دارم که با پشتکار و تلاش اين عزيزان، شرکت معادن ذغالسنگ البرز شرقي به جايگاه اصلي خود برسد.1395/02/27

Bookmark and Share   شماره خبر :73 تعداد بازدید :450

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload